Jak wyczyścić toster

 

To niewielkie urządzenie, ale dość niewygodne do czyszczenia. Są pewne podstawowe czynności, które można przedsięwziąć, ale nie da się łatwo dotrzeć do wszystkich zakamarków tostera. Nasuwa się w ogóle pytanie - czy da się całkowicie wyczyścić toster?


czyszczenie tostera
Szczerze mówiąc, wielu zapomina w ogóle o czyszczeniu tego sprzętu. No przecież nic się tam nie wlewa, nie ma tam żadnego tłuszczu... Ale fakty są takie, że okruszyny zostają wewnątrz i wypełniają urządzenie.

Inna sprawa, że nie każdy wie o istnieniu w tosterze małej szufladki na okruszyny. Ja sam dowiedziałem się o tym dopiero po jakimś czasie, bo przecież instrukcji się nie czyta...

Ulokowano ją pod spodem urządzenia, a wyciąga się ją z boku. Uchwyt znajduje się po stronie przeciwnej do regulatorów tostera. Trzeba od czasu do czasu wyciągnąć ją i usunąć zawartość.


Dobrać się do środka


To jednak nie wystarcza. Toster wciąż zawiera liczne resztki. Tak idiotycznie został zbudowany. Czasami trzeba po prostu odwrócić go do góry nogami, nad koszem na śmieci i dobrze potrząsnąć. To oczywiście też nie załatwi sprawy całkowcie.

Dobrze jest wyczyścić go w środku czystym pędzelkiem i wtedy wytrząsnąć. No i wreszcie posunięcie ostateczne – rozkręcenie urządzenia. Śrubki znajdują się pod spodem, wpuszczone w obudowę, w „nożkach” tostera.

Po ich odkręceniu, ściągnięcie obudowę. Tę czyścimy od wewnątrz. Pozostaje główna, mechaniczno-elektroniczna część urządzenia, której już nie rozbierzemy. Ale możemy ją znów oczyścić z zewnątrz – ten obszar był wszak uprzednio zakryty obudową.


Odkurzacz do komputera


mini odkurzacz pomoże w czyszczeniu tostera

Czyszcząc prowadnice i elementy grzejne wewnątrz, uważamy aby niczego nie uszkodzić. Stosujemy pędzelek albo – uwaga! - mały odkurzaczyk do komputera. Takie urządzenia są bez problemu do kupienia w internecie, jednak trzeba kupować z uwagą, aby nie było to coś, co praktycznie nie posiada mocy ssącej. Czytajmy więc opinie... lub raczej angielskojęzyczne "reviews", bo tych znajdziemy znacznie więcej. A sprzęt przyda się i do czyszczenia innych, trudno dostępnych miejsc i elementów wyposażenia domu.

Tymczasem toster przecieramy na koniec ściereczką, skręcamy i cieszymy się... wyczyszczonym w 90% urządzeniem.Ostatnio radziliśmy jak używać alkohol izopropylowyKomentarze